Szavazat llsa: Mi a HD meghatrozsa

Szavazatok
17. You may not vote on this poll
  • Legyen meghatrozva, hogy hol a hatr a HD filmeknl,

15 88,24%
  • Nem kell piszklni, jl van ez, ahogy van

2 11,76%
Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 99
    Status
    lacyl's Avatar
    Eltlt
    Hozzszlsok
    967
    Halott Tmim
    Igen, Trlhető
    Ksznm
    95
    6.123 Kapott Kszi 723 Tmrt

Filmkategrik

Sziasztok!

Kiss kdbe vesztek a hatrok a filmeknl a kategriknl. Nem lehetne egy szavazst indtani arrl, hogy mi minőslhet pldul HD-nek, s mi nem?
    Gondolok itt a minimum jtkidő/fjlmret, esetleg fjlmret/bitrta minimlis mretnek meghatrozsra.
    Lehet csesztetni a feltltőt, hogy "miezmmegint", de jobb lenne, ha meg lenne hatrozva, akr egyszerűstve is:

2 GiB alatt akkor sem HD egy ktrs film, ha a nevben benne van a 1080p.

Egyszerű pldval lve, ha egy ktliteres vegre r van rva, hogy kt liter, attl mg fel kne tűnjn, hogy nincs mr benne csak kb 1 liter, ezrt ne gy add tovbb, hogy kt liter.
    Flrerts ne essk, nem a film cmben szereplő 1080p a problma, hanem az, hogy HD kategriba tltd fel.
    Szp szmban vannak filmek az egyb kategriban is, amik cmben ott dszeleg a 1080p, 720p - de ott senki nem fog bosszankodni rajta, s nem is rzi magt flrevezetve. Az ott rszben a butahd kategria.

Szavaznnk?

Hasonl tmk:
      Last edited by lacyl; 2022-06-09 at 02:41.
      zenet idzse zenet idzse Jelentve

Status
      higanylina's Avatar
      Linkellenőr
      Hozzszlsok
      24
      Halott Tmim
      Igen, Trlhető
      Ksznm
      3.472
      41 Kapott Kszi 11 Tmrt
      Szavazzunk.
      Br a felbonts megnzhető, hogy valban mekkora.
      Lehet csak agyon van tmrtve?

Hogyan lehet szavazni?

Status
      lacyl's Avatar
      Eltlt
      Hozzszlsok
      967
      Halott Tmim
      Igen, Trlhető
      Ksznm
      95
      Kevesen vagyunk, csak akkor szabadul el a HD-hvő falka, amikor Sndort kell kicsinlni hasonl gy miatt...
      Azrt az tletekhez rtam, mert azt remltem, hogy ha tbben is csatlakoznak, kiknyszerthetnk egy szavazst.
      Amennyiben ez jelentősget nyerne, az lenne az dvs, ha admin rszről lenne kirva.
      A felbonts egymagban mg nem garancia a minősgre. A minl kisebb fjlmret rdekben a bitrtt jval 2000 kb/s al konvertljk, lttam mr 1080p felbontst 450 kb/s-ra konvertlva, ami nagyon gyes, de idita.
      Akkor vagy kne egy LOFI kategria (akkor annak kedvelői nem futnnak fraszt krket keresglvn a minl kisebb fjlokat a HD kategriban, s a "valdi" HD kedvelők meg nem bosszankodnnak, hogy megint behgtottk a HD-t...), ahov a minl kevesebb bitrts, de 1080p, s 720p felbonts filmek mennnek, hisz a jelek szerint van r igny, de valamirt nincs szablyozva, hogy a HD kategriba mik a minimum elvrsok a felbontson kvl, mert az csak az egyik tnyező.
      Mivel klnbző jtkidejű filmek vannak, a fjlmret nem lehet mrvad, hisz pldul egy 1,5 rs filmet 2,5 GiB-al egy kis jindulattal mg lehet HD-nek mondani, de ha 3 rs ugyanekkora fjlmret mellett, akkor semmi esetre sem.
      Ha jl tvedek, a bitrta inkbb alkalmas annak eldntsre, hogy milyen a minősg. Szerintem a 2500 kb/s a mg tolerlhat, de ezen nem fogunk sszeveszni.
      Az 1080p s a 720p alkalmas lehetett addig, amg nem jttek a kis fjl szerelmesei, s nem kezdtk el minl kisebbre konvertlni a filmeket. De ezek most mr nem mondanak semmit.

tae-suk
      tae-suk's Avatar
      Most mr csak az a krds, hol az als hatr a HD-ben. Mert a jelek szerint mr a 816 MB mretű mű-1080p is HD-nek minősl.
      Nem baj, lesz ez jobb is...

Status
      lacyl's Avatar
      Eltlt
      Hozzszlsok
      967
      Halott Tmim
      Igen, Trlhető
      Ksznm
      95
      Ezrt ajnlottam volna a bitrtt kapaszkodnak, mert ha az a 816 Mb-os film mondjuk 45 perces, simn lehet, hogy megti a mrct, ha pl. 2500 kb/s - mint a legtbb lekonvertlt pp-hogy-mg-HD.

tae-suk
      tae-suk's Avatar
      Na igen, de a szban forg film pl. 93 perces s 1207 kb/s

De a krds ennl kicsit bonyolultabb. Az sem mindegy, mllyen filmről beszlnk. Egy pl. 3 rs A Gyűrűk Ura 1,5 GB-ban nagyon nem ugyanaz, mint pl. a 7 rs Stntang ugyanebben a mretben (szigoran technikai rtelemben - br n mondjuk szeretem mindkettt, de ez most irrelevns). s ott vannak a 10-12 perces, 2500 kb/s, vagy afltti rvidfilmek is, csak hogy tovbb bonyoltsuk a kpet...
      De ami itt megy, kezd bohzatt vlni.

• A kvetkező felhasznlk kszntk meg tae-suk hozzszlst

tae-suk
      tae-suk's Avatar
      Nem baj, legalbb mi elbeszlgetnk itt. A vilg meg csak halad a maga tjn... (de simn lehet, hogy minden rendben, csak mi lnk fordttva a lovon.)

• Eddig 2 Felhasznl mondott ksznetet tae-suk felhasznlnak ezrt a tmrt:

hasznosimre (2022-06-12),lacyl (2022-06-11)

Status
      lacyl's Avatar
      Eltlt
      Hozzszlsok
      967
      Halott Tmim
      Igen, Trlhető
      Ksznm
      95
      Ezrt ktm az ebet (a bitrtt) a karhoz: egyetlen egy szmadat, amiből rgtn tudni, hogy milyen a minősg. A felbonts, a fjlmret egymagban nem mond semmit, de a bitrta igen. Legalbbis szerintem.
      Quote Originally Posted by tae-suk View Post
      Na igen, de a szban forg film pl. 93 perces s 1207 kb/s

De a krds ennl kicsit bonyolultabb. Az sem mindegy, mllyen filmről beszlnk. Egy pl. 3 rs A Gyűrűk Ura 1,5 GB-ban nagyon nem ugyanaz, mint pl. a 7 rs Stntang ugyanebben a mretben (szigoran technikai rtelemben - br n mondjuk szeretem mindkettt, de ez most irrelevns). s ott vannak a 10-12 perces, 2500 kb/s, vagy afltti rvidfilmek is, csak hogy tovbb bonyoltsuk a kpet...
      De ami itt megy, kezd bohzatt vlni.

• A kvetkező felhasznlk kszntk meg lacyl hozzszlst

hasznosimre (2022-06-12)

Status
      black13's Avatar
      Szuper Feltltő
      Hozzszlsok
      1.851
      Halott Tmim
      Igen, Trlhető
      Ksznm
      799
      86.441 Kapott Kszi 1.841 Tmrt
      Annyit szeretnk hozzfűzni,hogy ami tmmat kitettem azt helyezze t valaki a megfelelő helyre.

Last edited by black13; 2022-06-12 at 09:54.
      Feltltseim nem tartalmaznak "reklmot" ,nem hirdetem senki oldalt!!

• A kvetkező felhasznlk kszntk meg black13 hozzszlst

lacyl (2022-06-12)

tae-suk
      tae-suk's Avatar
      Mindig egyszerűbb besrlni, mint rdemi vitt nyitni, vagy abban rszt venni. Pedig itt pl. lehetne.

Tőlem mindenről ki lehet rni szavazst (te is kirhatsz brmikor, brmiről), viszont rdekes, amg hrman nem rasztottk el a filmes rszleget, azelőtt minden mozis filmet feltltttl. Addig (szerinted) mirt lehetett s most (szerinted) mirt nem? (mert igny mintha lenne r letltői oldalrl)

Jogosultsgok

• Nem nyithatsz j Tmt
    • Nem vlaszolhatsz a Tmban
    • Nem csatolhatsz llomnyt
    • Nem szerkesztheted a Hozzszlsaid
    •