Szavazat állása: Mi a HD meghatározása

Szavazatok
12. You may not vote on this poll
  • Legyen meghatározva, hogy hol a határ a HD filmeknél,

11 91,67%
  • Nem kell piszkálni, jól van ez, ahogy van

1 8,33%
Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 61 to 70 of 99
    Status
    lacyl's Avatar
    Elítélt
    Halott Témáim
    Igen, Törölhető
    Köszönöm
    149
    13.872 Kapott Köszi 1.936 Témáért

Filmkategóriák

Sziasztok!

Kissé ködbe vesztek a határok a filmeknél a kategóriáknál. Nem lehetne egy szavazást indítani arról, hogy mi minősülhet például HD-nek, és mi nem?
    Gondolok itt a minimum játékidő/fájlméret, esetleg fájlméret/bitráta minimális méretének meghatározására.
    Lehet csesztetni a feltöltőt, hogy "miezmámegint", de jobb lenne, ha meg lenne határozva, akár egyszerűsítve is:

2 GiB alatt akkor sem HD egy kétórás film, ha a nevében benne van a 1080p.

Egyszerű példával élve, ha egy kétliteres üvegre rá van írva, hogy két liter, attól még fel kéne tűnjön, hogy nincs már benne csak kábé 1 liter, ezért ne úgy add tovább, hogy két liter.
    Félreértés ne essék, nem a film címében szereplő 1080p a probléma, hanem az, hogy HD kategóriába töltöd fel.
    Szép számban vannak filmek az egyéb kategóriában is, amik címében ott díszeleg a 1080p, 720p - de ott senki nem fog bosszankodni rajta, és nem is érzi magát félrevezetve. Az ott részben a butahádé kategória.

Szavaznánk?

Hasonló témák:
      Last edited by lacyl; 2022-06-09 at 02:41.

• Eddig 3 Felhasználó mondott köszönetet lacyl felhasználónak ezért a témáért:

hasznosimre (2022-06-08),szedlacsek (2022-06-09),tae-suk (2022-06-07)

Status
      lacyl's Avatar
      Elítélt
      Halott Témáim
      Igen, Törölhető
      Köszönöm
      149
      13.872 Kapott Köszi 1.936 Témáért
      Szelektív nagyon. Megírtam, hogy a "bizonyítékod" szerintem mit bizonyít. Nevetséges, amit művelsz, de remélem legalább jó érzéssel tölt el.
      A te fórumod, azt csinálsz belőle, amit akarsz.
      A felsorolásaid - hidd el - mind cáfolhatók, de szerintem ne raboljuk tovább egymás idejét.
      Azt kívánom, hogy ez a fórum még sokáig maradjon fent, és ne legyenek problémák.

Kérem a fiókom törlését, baszodalásan.
      Quote Originally Posted by Data_admin View Post
      Fentebb bizonyítottam, hogy a bitráta és gigabájt alapján nem tudjátok eldönteni melyik a jobb minőség.
      Egy ember méltatott válaszolni.....

Lacyl

Te magad mondtat a rosszabb minőségre, hogy az a jobb a techinfo alapján.
      Hidd el, ha taesuk mert volna tippelni, ő is ezt mondta volna.....
      Ha Imi barátom mert volna tippelni, ő is ezt mondta volna....
      sokan ezt mondták volna.....

Azt hiszem bizonyítottam, hogy a techinfo alapján nem lehet eldönteni, hogy milyen minőséget kapunk.
      Ha ez nem bizonyíték, akkor mi? Ott van.... Olvassátok... nézzétek.... nem tudom... értelmezzétek....

Akkor most teasuk és lacyl kollégát szeretném megkérni arra, hogy cáfoljanak meg és bizonyítsák be, hogy igenis a bitráta és gigabájt (mint végeredmény) beállítható a kódoló programban.
      Ünnepélyesen megígérem, ha sikerül, mindkettőtöktől itt nyíltan bocsánatot fogok kérni, hogy butaságot beszéltem.
      Amennyiben nem sikerül a cáfolás, úgy azt hiszem joggal várhatom el tőletek ugyan ezt.

Tehát a feladat adott. Ha a bitráta beállítható akkor bizonyítsátok, legyetek szívesek.
      Íme a forrásfájl amit használjatok:
      https://datalinkek.com/showthread.ph...t=Forrest+Gump

Ezt a két eredményt kérem:
      Első verzió -------------------------------------------------

Hossz: 1.81 GiB for 2 h 8 min 17 s 835 ms
      Bitrate: 1 858 kb/s
      Aspect: 1920 x 800 (2.400) at 23.976 fps

Második verzió --------------------------------------------

Hossz: 2.85 GiB for 2 h 8 min 17 s 749 ms
      Bitrate: 3 178 kb/s
      Aspect: 1920 x 808 (2.376) at 23.976 fps

Túlbonyolított beállítások? Hajrá Lacyl.... töredékét soroltam a beállításoknak, olyanokba hogy kodek beállítás nem is mentem bele.
      De most megmutathatod, hogy pontosan tudod miről beszéltél eddig.

Taesuk, neked is itt a lehetőség. Bizonyíthatod, hogy nem rébuszokban beszélsz...

Felbasztátok az agyam?
      Igen egy kicsit.....

Például ezzel is:
      "Ahogy Tae-suk is megírta számtalanszor, egy ideje (azelőtt nem volt ekkora mértékű, és többnyire véletlen volt, vagy figyelmetlenség)
      elkezdödött valami gyerekes csikicsuki a HD-Feliratos között, nyomon követhető pillanatnyi érdekek mentén hol ide, hol oda posztolással."

Ha így van akkor minek kellenek a határok?
      Mit oldana meg?
      Hiszen ti magatok mondjátok, hogy keverik a témákat.... akkor minek a határ?
      Ha szerintetek úgy sem azt figyeli a feltöltő, hogy helyes fórumba tegye a témát, hanem valami mást.... (nem kicsit van üldözési mániátok)
      Értitek??
      Legyen 2 gb a határ.... ugyan az mint most csak más néven. Akkor majd oda fognak random posztolni.... ott lesz ömlesztve.... akkor majd annak nem lesz értelme.....

vagy ezzel még jobban:
      "Lehet, hogy nincs megfogalmazva és leírva, de nem ildomos egy meglévő feltöltésre rátölteni egy ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkező témát."

De igen ildomos ugyan azokkal a paraméterekkel rátölteni egy meglévő feltöltésre! A letöltési linkek ne egyezzenek meg..... ennyi.

• A következő felhasználók köszönték meg lacyl hozzászólását

macilaci41 (2022-06-22)

Status
      Data_admin's Avatar
      Adminisztrátor
      Halott Témáim
      Igen, Törölhető
      Köszönöm
      315
      839 Kapott Köszi 360 Témáért

Az az igazság, hogy más szemében a szálkát is meglátod, sajátodban a gerendát sem.

Sértegeted a többi feltöltőt, akik nyilván jobbak nálad ezért irigy vagy rájuk.

Tetszik vagy sem..... bizonyítottam, hogy a bitrátás elméletetek nem helytálló. Bebizonyítottam miért.
      Ha nem így van és tévedek, akkor bizonyítsd az ellenkezőjét.... ennyit kértem.

Te pedig ezt kérted:
      "Kérem a fiókom törlését, baszodalásan."

Köszönjük, hogy itt voltál

• Eddig 3 Felhasználó mondott köszönetet Data_admin felhasználónak ezért a témáért:

666bomba (2022-06-21),black13 (2022-06-22),cobretti (2022-06-22)

Status
      higanylina's Avatar
      Linkellenőr
      Halott Témáim
      Igen, Törölhető
      Köszönöm
      3.141
      41 Kapott Köszi 14 Témáért
      Sziasztok!

Ezen aztán jól összevesztetek. Kár érte!
      Én ugyan nem értek a bitrátákhoz, meg kodekekhez, csak azt tudom, hogy néha tényleg szarminőségű filmek vannak a hd szekcióban. Jó lett volna rá valamit kitalálni, de úgy látom ez nem volt sikeres próbálkozás.

Az persze igaz, hogy ha valaki nem akarja betartani a szabályokat, az nem fogja sem bitrátákkal, sem a nélkül betartani. Ez olyan jó magyar szokás. Van egy szabály, de az "akárki" azt képzeli magáról, hogy mindezeken felül áll. -Bár... amilyen a király... Olyanok az alattvalók? Vagy ez fordítva van? (De ez meg már társadalomtudományi probléma. Miért ilyen egy társadalom!?)

Én a magam részéről sajnálom, hogy így alakult ez a dolog!

Ja... -Utólag hozzáírva (ha már van rá mód):
      A szavazás eredménye 89/11%.
      Aki nem szavaz, az arra szavazott, hogy nem szavaz. Tehát irreleváns, hogy mennyi szavazatból jött össze az eredmény. Az arány, jelen pillanatban ennyi. Amit én látok ebből, hogy sokkal többen szeretnék, hogy történjen valami, mint azt, hogy ez így ahogy most van.

Last edited by higanylina; 2022-06-22 at 23:53.

• Eddig 2 Felhasználó mondott köszönetet higanylina felhasználónak ezért a témáért:

hasznosimre (2022-06-22),tomnemis (2022-06-23)

Status
      hasznosimre's Avatar
      Szerkesztő
      Halott Témáim
      Nem, Újraélesztem
      Köszönöm
      35.587
      2.390 Kapott Köszi 1.105 Témáért

Köszöntök Mindenkit.

A témában sok információ van számok formájában is.
      Itt bemutatnék videókat amik megmutatják a téma nehézségét vizuálisan megjelenítve.

Audio File Formats
      Lehet generálni magyar feliratot/beállítások/settings/>>felírat/subtitles,cc/>>auto-translate>>/Hungarian/magyar

What Are Audio Bit Depth & Sample Rates, and What do the Numbers Actually Mean?

Explaining Digital Video: Formats, Codecs & Containers
      Lehet generálni magyar feliratot/beállítások/settings/>>felírat/subtitles,cc/>>auto-translate>>/Hungarian/magyar

8K vs. 4K vs. 1440p vs. 1080p vs. 720p,Which Resolution is Best for Gaming?

8K vs 4K vs 1080p vs 720p HD Resolution Comparison Chart

720p vs. 4K 2160p Gaming

144p vs 240p vs 320p vs 480p vs 540p vs 720p vs 1080p vs 4k video comparison

The Witcher 3: Wild Hunt - 1080p vs 2K vs 4K Graphics Comparison 4K

720p vs 1080p vs 1440p vs 4K vs 8K – Which Should You Choose?

Comparison of 2001: A Space Odyssey 4K Dolby Vision vs 2001: A Space Odyssey Blu-Ray Edition

Amazing Wildlife of Botswana - 8K Nature Documentary Film (with music)
      A kis fogaskerékkel belehet állítani milyen felbontásban szeretnéd nézni az adott jelenetet.

Valóban sokmindeniről esett itt szó,de az is hozzátartozik,hogy milyen előfizetésed van és az melyik szolgáltatónál van,a routered hozza azt amit kell vezetéken és wifin.
      Kábelek,csatlakozók maga a gép konfigurációja és mivel vizuális lények vagyunk a monitor maga,mert ha az nem megfelelő akkor az egész nem ér semmit.
      Köszönöm Figyelmeteket.

Constellation

• Eddig 2 Felhasználó mondott köszönetet hasznosimre felhasználónak ezért a témáért:

black13 (2022-06-29),macilaci41 (2022-06-23)

Status
      Data_admin's Avatar
      Adminisztrátor
      Halott Témáim
      Igen, Törölhető
      Köszönöm
      315
      Quote Originally Posted by higanylina View Post
      Sziasztok!

Ezen aztán jól összevesztetek. Kár érte!
      Én ugyan nem értek a bitrátákhoz, meg kodekekhez, csak azt tudom, hogy néha tényleg szarminőségű filmek vannak a hd szekcióban. Jó lett volna rá valamit kitalálni, de úgy látom ez nem volt sikeres próbálkozás.

Az persze igaz, hogy ha valaki nem akarja betartani a szabályokat, az nem fogja sem bitrátákkal, sem a nélkül betartani. Ez olyan jó magyar szokás. Van egy szabály, de az "akárki" azt képzeli magáról, hogy mindezeken felül áll. -Bár... amilyen a király... Olyanok az alattvalók? Vagy ez fordítva van? (De ez meg már társadalomtudományi probléma. Miért ilyen egy társadalom!?)

Én a magam részéről sajnálom, hogy így alakult ez a dolog!

Ja... -Utólag hozzáírva (ha már van rá mód):
      A szavazás eredménye 89/11%.
      Aki nem szavaz, az arra szavazott, hogy nem szavaz. Tehát irreleváns, hogy mennyi szavazatból jött össze az eredmény. Az arány, jelen pillanatban ennyi. Amit én látok ebből, hogy sokkal többen szeretnék, hogy történjen valami, mint azt, hogy ez így ahogy most van.
      Inkább azt sajnálom, hogy már veszekedni sem lehet intelligensen.
      Nem volt világos a két téma indító szándéka és gondolatmenete.
      Ha az a probléma, hogy keverednek a HD filmek a nem HD filmekkel a fórumon, akkor azt nem oldja meg további 30 vagy 50 alfórum létrehozása. Sőt, nagyobb lenne a káosz.
      Ha az a probléma, hogy a HD filmek minősége silányabb mint amit megszoktunk, ezért más paraméter alapján határozzuk meg a filmet (ne a felbontás alapján), az sem jó ötlet, fentebb leírtam miért. Gyakorlatilag ugyan ott lennénk vele, csak túlbonyolítva mindent.

Így ennek a szavazásnak meg az egész témának (jelenlegi tartalommal), semmi értelme. De lehetett volna egy normális hangnemben íródott, feltöltő társakat megszólító, problémát fókuszba helyező, komoly téma.
      Talán, majd.... legközelebb....

• Eddig 4 Felhasználó mondott köszönetet Data_admin felhasználónak ezért a témáért:

black13 (2022-06-23),cobretti (2022-06-23),dacos19 (2022-06-23),macilaci41 (2022-06-23)

Status
      higanylina's Avatar
      Linkellenőr
      Halott Témáim
      Igen, Törölhető
      Köszönöm
      3.141
      Kedves Admin!

Próbálok asszertív lenni, nehogy sértődés legyen belőle.
      Amit én látok ezen a témán az, hogy lacyl felvetett egy problémát. A probléma orvoslására tett egy általa jónak vélt javaslatot. E javaslat körül kialakult egy vita. Jó/nem jó, lehet/nem lehet, működik/nem működik, megkerülhető, nem kerülhető meg, izé, meg bigyó... Én ezt nem tudom eldönteni, mert nem értek hozzá. Így a vitában sem foglalnék állást se pro, se kontra. Vagy inkább úgy pontosabb, hogy egyik fél érvelését sem tudom támogatni vagy elvetni. Ez egy technikai probléma.
      Tehát ezen lépjünk is túl.

De én, a magam részéről ezt a kinyilatkozatást sem tudom a demokratikus, kultúrált és elfogadott vita keretei közé beilleszteni:
      "Így ennek a szavazásnak meg az egész témának (jelenlegi tartalommal), semmi értelme. De lehetett volna egy normális hangnemben íródott, feltöltő társakat megszólító, problémát fókuszba helyező, komoly téma."

A számomra nomrális megoldás az, hogy rendben... ezt a vitát zárjuk le, mert a javasolt megoldás nem megfelelő. (És erősen jelenzném, hogy ne menjünk bele ki szerint megfelelő, ki szerint nem. Most az egyszerűség kedvéért fogadjuk el ezt a verziót, hogy nem jó a felvetett megoldás.)

(A következő mondattal megszegem az asszertív kommunikáció szabályát, de szándékosan itt hagyom.)
      Viszont Te, mint kultúrált vita támogató, és mint adnim, látod a problémát, hiszen a véleményt nyilvánítók 89%-a ezt jelezte feléd, és hát ezek szerint nyílt fórumról lévén szó, mindenki felé. Így az a kijelentés szép nagy kék betűkkel, hogy "Így ennek a szavazásnak meg az egész témának (jelenlegi tartalommal), semmi értelme.", számomra nem a vita kultúrált formája, hanem kinyilatkoztatás.
      A vita (már egy normális vita) véleményem szerint ebben az esetben úgy folytatódik, hogy: OK. látom a problémát, a felvetett megoldás nem vezet eredményre, így javaslom ezt, vagy azt, esetleg én nem tudok javasolni megoldást, de kérek újabb javaslatokat a fórumozóktól.

Mindezen felül a demokrácia... legyen inkább közösség (mert a kleptokrata, büdös fidSS fasiszták lejáratták ezt a szót) azt kérte, hogy legyen ebben a problémában előre lépés. Azaz 89% szeretné, hogy ez ne maradjon a jelenlegi állapotban.

Ha értelmetlen ez a vita, akkor ugye a formális logika szerint ezzel azt is kijelented, hogy egy film minőségét nem lehet egzakt módon meghatározni. Mert ebben az esetben válik igazzá a kijenetés, hogy "...ennek a szavazásnak meg az egész témának semmi értelme."
      Azaz: minden adott felbontást megaladó film azonos minőségű, és az egyéb technikai paraméterek alapján nem lehet különbséget tenni közöttük.
      Ha ez a mondat igaz, akkor igazzá válik, hogy ennek a szavazásnak nincs értelme...

Legvégül pedig úgy látom, hogy nem egy esetben szavakat értenek félre, vagy helytelenül használnak a résztvevők. Így azán káros, a lényeget nem előremozdító "veszekedés" alakul ki. Vegyük pl. a "veszekedni intelligens módon" kombinációt. A vilta ugye ellentétes, vagyis inkább nem azonos állásponton lévők érveinek ütköztetése. Ez egy jó dolog, a tudományt, a fejlesztést leginkább a vita viszi előre. Csak a homo erectus-ok nem vitatkoznak.
      Viszont a veszekedés szó jelentése más. Mondjuk szemezgessünk: "Dühös vitatkozás, vagy egyet nem értés" vagy "Oly perlekedés, civódás, mely verekedésbe tör ki, s veszélyes sérelmeket, vagy épen halált is okoz". vagy szélesebb értelemben "Meghasonlott felek közti haragos kötekedés, egymás bántalmazása." esetleg átvitt értelemben ]"Hitványkodás, erőtlenedés", stb.
      Persze mindenki számára más-más egy szó, fogalom jelentése, vagy értéke mellyel nincs baj. Csak akkor okoz problémát, ha a résztvevők számára ezek a jelentések eltérőek, így azokat más-más módon értelmezik.
      Szóval a hirtelen felindulás helyett próbáljunk 5 percre szünetet tartani és újra olvasni a szöveget, mielőtt publikáljuk. Ha pedig valaki, valamit félre ért és véleményünk szerint rosszul reagál, akkor első körben nézzük meg, hogy nem fogalmaztunk-e oly módon, amit a másik esetleg másként értelmezhet.

Last edited by higanylina; 2022-06-24 at 16:53.

• A következő felhasználók köszönték meg higanylina hozzászólását

Data_admin (2022-06-25)

Status
      Data_admin's Avatar
      Adminisztrátor
      Halott Témáim
      Igen, Törölhető
      Köszönöm
      315
      Üdv újra mindenkinek

higanylina Próbálok asszertív lenni, nehogy sértődés legyen belőle.
      (Ma is tanultam egy új szót )

higanylina Amit én látok ezen a témán az, hogy lacyl felvetett egy problémát. A probléma orvoslására tett egy általa jónak vélt javaslatot. E javaslat körül kialakult egy vita. Jó/nem jó, lehet/nem lehet, működik/nem működik, megkerülhető, nem kerülhető meg, izé, meg bigyó... Én ezt nem tudom eldönteni, mert nem értek hozzá. Így a vitában sem foglalnék állást se pro, se kontra. Vagy inkább úgy pontosabb, hogy egyik fél érvelését sem tudom támogatni vagy elvetni. Ez egy technikai probléma.

Így valahogy.
      De azért voltak előzmények.
      Privátban már korábban elmondtam nekik (lacyl és taesuk), hogy a fájl mérete és bitrátája nem lehet jó besorolási faktor,
      mert ez nem igaz:
      - 2 GB felett = jóminőség
      - 2 GB alatt = rosszminőség

https://datalinkek.com/showthread.ph...l=1#post367078

De továbbra is frusztrálta őket ez a dolog, így jött létre ez a teljesen értelmetlen szavazás.
      Hogy később elkanyarodtak a saját témájuktól és azt próbálták mindenáron bizonyítani, hogy itt mindenki hülye, vezettet oda ahol most vagyunk
      Mennek a célozgatások, utalások, miközben magukat a jótündér szerepében tűntiek fel.

Úgy csatlakoztam be a témába, hogy próbáltam a nyers szövegre hagyatkozni, ennek megfelelő volt a válaszom:
      https://datalinkek.com/showthread.ph...l=1#post366982
      - Leírtam, miért nem tartom jó ötletnek az ő ötletüket.
      - Leírtam azt is, hogy a szavazás kérdése már rég meg van válaszolva....
      - Leírtam a kivételt is....

taesuk ezt követő válasza:
      Nagyjából erre számítottam. Csak három példa, miért nincs értelme ezt tovább folytatni (legalábbis részemről):

Majd lacyl válasza, amelyet ide nem idézek be. De itt olvasd el:
      https://datalinkek.com/showthread.ph...l=1#post366987

Egy szóval sem mondtam, hogy nincs igazuk. Sőt...
      https://datalinkek.com/showthread.ph...l=1#post367072

De a bitrátás meg fájlméretes öteletelésüket valahogyan meg kellett magyaráznom, hogy miért nem támogatom.
      https://datalinkek.com/showthread.ph...l=1#post367078

Ez a technikai része a dolognak, a másik a kivitelezése.
      Tehát, ha véltelenül normális hangon tovább vitáztunk (vagy nem vitáztunk) volna, és bizonyságot nyer, hogy én tévedek
      most itt állnánk egy kivitelezési probléma előtt. Kicsit később pedig gyakoraltilag ugyan ide tértünk volna vissza.
      Csak gondold végig.....

higanylina A számomra nomrális megoldás az, hogy rendben... ezt a vitát zárjuk le, mert a javasolt megoldás nem megfelelő.
      Szerintem leírtam: https://datalinkek.com/showthread.ph...l=1#post367161
      Amúgy tényleg érdekelt volna, hogy amit ÁLLÍTANAK az IGAZ.
      Annyit kértem tőlük, hogy bizonyítsák be.
      Ők mondták:

lacyl: "Én a másodikra, de elfogult vagyok a bitráta iránt.
      (Ugye a bit az információ egysége, és minél több van belőle/másodperc, annál jobb a minőség.)
      Minden más megítélés szubjektív."

https://datalinkek.com/showthread.ph...l=1#post367082

taesuk
      Határozott állítása:

https://datalinkek.com/showthread.ph...l=1#post367167

Vagy rég le kellett volna állniuk ezzel a bitrátás szarral (ahogyan mondtad is) vagy bizonyítani, hogy olyan bitrátáva és fájlmérettel
      készül el egy konvertálás amit beállítanak.

higanylina A vita (már egy normális vita) véleményem szerint ebben az esetben úgy folytatódik, hogy: OK. látom a problémát, a felvetett megoldás nem vezet eredményre, így javaslom ezt, vagy azt, esetleg én nem tudok javasolni megoldást, de kérek újabb javaslatokat a fórumozóktól.
      Akkor ezen átsiklottál.... mert teszek javaslatot....

https://datalinkek.com/showthread.ph...l=1#post367161

higanylina Ha értelmetlen ez a vita, akkor ugye a formális logika szerint ezzel azt is kijelented, hogy egy film minőségét nem lehet egzakt módon meghatározni. Mert ebben az esetben válik igazzá a kijenetés, hogy "...ennek a szavazásnak meg az egész témának semmi értelme."
      Azaz: minden adott felbontást megaladó film azonos minőségű, és az egyéb technikai paraméterek alapján nem lehet különbséget tenni közöttük.
      Ha ez a mondat igaz, akkor igazzá válik, hogy ennek a szavazásnak nincs értelme...

Senki nem mondott ilyet. Szépen összegabalyítod itt a dolgokat (mármint az azonos felbontás, azonos minőség elméleted)
      De nehogy elkezd fejtegetni, hogy mi miért meg hogyan meg ez az amaz itt ott...... megértettem.
      Ez pedig egy értelmetlen téma. Értelmetlen szavazással.....

Status
      tae-suk's Avatar
      Regisztrált tag
      Lakhely
      Narita, Japán (lélekben)
      Halott Témáim
      Nem, Újraélesztem
      Köszönöm
      2.337
      20.087 Kapott Köszi 548 Témáért
      Sziasztok!

Bár nem szándékoztam visszajönni többé a módszereid miatt, de elérted a célodat, úgyhogy mégis megtettem. Igaz, nem oldok meg vele semmit, csak neked teszek szívességet, de annyi baj legyen. Tegyünk egyszer és mindenkorra pontot a végére (ami, mindketten tudjuk, sajnos nem fog megvalósulni – nem, nem én általam). Én lezártnak tekintettem volna az egészet, amikor pár napja leléptem az oldalról.

Hihetetlen, mennyi csúsztatás, ködösítés, szándékos félremagyarázás született nem egész kb. 1 nap alatt (ami igazából az eddigiek túlhabosítása).

„Privátban már korábban elmondtam nekik (lacyl és taesuk), hogy a fájl mérete és bitrátája nem lehet jó besorolási faktor,
      mert ez nem igaz:
      - 2 GB felett = jóminőség
      - 2 GB alatt = rosszminőség”
      Majd bemásolsz egy általad, ebben a posztban megírt kommentet.
      Miközben a 2 GB nem a minőség, hanem a határ miatt merült fel (bomba, itt a lelkiismereteddel neked kell elszámolnod. Mert, mint az megemlítettem, ezt te írtad le nekem 2019-ben). Az alatt (eddig) nem pakoltunk a HD-be, afölött nem pakoltunk a Divx-be. Erre te belekeverted az x265-öt, mire ezt válaszoltam:
      „És (én pl.) nem sorolnám a Divx-be, mivel az X265-ös kódolás fejlettebb, mint az X264, és (általában) jobb minőséget biztosít kisebb méretben az 264-hez képest. Pont erre és emiatt fejlesztették ki.” – ezt még kb. kétszer megismételtem. Egyszer sem reagáltál rá.

„Úgy csatlakoztam be a témába, hogy próbáltam a nyers szövegre hagyatkozni, ennek megfelelő volt a válaszom:
      https://datalinkek.com/showthread.ph...l=1#post366982
      - Leírtam, miért nem tartom jó ötletnek az ő ötletüket.
      - Leírtam azt is, hogy a szavazás kérdése már rég meg van válaszolva....
      - Leírtam a kivételt is....

taesuk ezt követő válasza:
      Nagyjából erre számítottam. Csak három példa, miért nincs értelme ezt tovább folytatni (legalábbis részemről):”
      Itt érdekes módon az idézet megszakad, pedig még a kettőspont is ki van téve, tehát folytatódik, mégpedig így:

„Egy szóval sem mondtam, hogy nincs igazuk. Sőt...” – majd belinkeled a #43-as kommentet.
      Érdekes módon az #52-es kommentedben még ez szerepelt:
      „És valóban. Az állításotok igaz, még ha nem is ilyen szavakkal mutattátok be a problémát.
      Viszont most, hogy már értem.... már csak azt kéne megértenem, hogy hogyan lehet kezelni ezt a problémát az általatok felvázolt módon.”
      Majd a komment végére mégiscsak eljutottál odáig, hogy nincs igazunk. Tehát úgy van igazunk, hogy nincs. Oké. Minden nap tanul újat ember.
      Ugye azzal magyaráztad, hogy, miután megmutattad két film tech. infóját, az egyik kisebb méretű, a másik nagyobb, és ebből vezetted le, hogy nincs igazunk. De az első x65-ös kódolású volt, amiről addig már nem egyszer tisztáztam, hogy: „jobb minőséget biztosít kisebb méretben az x264-hez képest. Pont erre és emiatt fejlesztették ki.” – és igen, pont emiatt nem szavaztam. Mert tisztában voltam azzal, mire akarod az egészet kifuttatni (ezt meg is írtam neked másnap, érdekes, érdemi reakció akkor sem érkezett rá.

„A vita (már egy normális vita) véleményem szerint ebben az esetben úgy folytatódik, hogy: OK. látom a problémát, a felvetett megoldás nem vezet eredményre, így javaslom ezt, vagy azt, esetleg én nem tudok javasolni megoldást, de kérek újabb javaslatokat a fórumozóktól.
      Akkor ezen átsiklottál.... mert teszek javaslatot....” – és belinkeled az #52-es kommented, amiben valójában NINCS javaslat.

„Tehát, ha véltelenül normális hangon tovább vitáztunk (vagy nem vitáztunk) volna, és bizonyságot nyer, hogy én tévedek
      most itt állnánk egy kivitelezési probléma előtt. Kicsit később pedig gyakoraltilag ugyan ide tértünk volna vissza.
      Csak gondold végig...” – még csak esély sem volt egy normális vita kialakulására, mert az idő azzal telt, hogy a valótlan állításaidat és a dolgok szándékos összekeverését cáfoltuk.

„De továbbra is frusztrálta őket ez a dolog, így jött létre ez a teljesen értelmetlen szavazás.
      Hogy később elkanyarodtak a saját témájuktól és azt próbálták mindenáron bizonyítani, hogy itt mindenki hülye, vezettet oda ahol most vagyunk
      Mennek a célozgatások, utalások, miközben magukat a jótündér szerepében tűntiek fel.” – kicsit kevered a dátumokat. lacyl a szavazást már asszem a poszt megírását követő napon kiírta, de legkésőbb a második napon, amikor összesen csak 2 komment volt a posztban. Vagyis a "továbbra is frusztrálta őket ez a dolog, így jött létre ez a teljesen értelmetlen szavazás" monndat egyszerűen nem állja meg a helyét.
      Egyébként pedig nem kanyarodtunk el. Egész végig azt hangsúlyoztam, hogy a pillanatnyi érdekek szülte összevissza pakolgatást kéne valahogy megszüntetni, és nem célozgattam, világossá tettem, hogy ezt CSAK ÉS KIZÁRÓLAG Black13 csinálja. Nézd meg a Divx-et, nézd meg a HD-t. Hol ide, hol oda. (és nem érhetett ez a dolog benneteket váratlanul, neked 2 levél ment - az első kb. akkor, amikor elkezdődött, majd pár hónapja, bombának pedig lacyl posztja előtt kb. 1 héttel).
      Az összevissza pakolgatásról a posztban sem vettél tudomást, csak egyszer, amikor lacylnak válaszoltad, hogy kicsit sincs üldözési mániánk.

Csak egy kis érdekesség, ha már üldözési mániánk van. Ezeket a HD-ben találtam:
      https://datalinkek.com/showthread.ph...n%29-2021-720p
      https://datalinkek.com/showthread.ph...-%29-2022-720p
      (főleg a második érdekes)

Ezeket meg a Divxben:
      https://datalinkek.com/showthread.ph...elato-%29-2022
      https://datalinkek.com/showthread.ph...rse-of-Madness

De ezek még érdekesebbek a Divx-ben:
      https://datalinkek.com/showthread.ph...m%29-2020-720p
      https://datalinkek.com/showthread.ph...-%29-2022-720p

(Ugye, még véletlenül sincs összevissza pakolgatás?) Ez pont arra példa, amiről egész végig beszéltem, de te nem voltál hajlandó tudomást venni róla. Érdekes, egy hevenyészett listát összeállítottam (az első 4 oldalról) a #26-os kommentben, semmi reakció.

Nagyon kifuttattad az egészet a bitrátára - a #30-as kommentben ezt írtam:
      "Még emlékszem egy chat-falas fejtágítóra, amiben arról volt szó, hogy egyesek a nagyobb fájlméret érdekében hogyan trükköznek a bitrátával, és hogy a VALÓDI HD mekkora bitrátánál kezdődk, mivel a HD részlegbe töltött témák egy része nem valódi HD. Igencsak feltűnő az illető mostani hallgatása." - igen, cobretti, rád utaltam. Te tartottál kiselőadást. Ezután tűnt el az oldalról hsándor. Emlékszem egy bomba által írt PÜ-re, amiben azt írta, hogy valóban trükközött a bitrátával, és a technikai paraméterekkel, YouTube videókat töltött fel és HD-ként tüntette fel őket. Akkor most mi is van a bitrátával és a technikai paraméterekkel való trükközéssel? Arról nyilván fogalmam sincs, hogy mi igaz hsándor trükközéséből, de akkor ez volt a hivatalos álláspont.

Csak én érzékelek ellentmondást a következő két idézet között?

"És valóban. Az állításotok igaz, még ha nem is ilyen szavakkal mutattátok be a problémát.
      Viszont most, hogy már értem.... már csak azt kéne megértenem, hogy hogyan lehet kezelni ezt a problémát az általatok felvázolt módon." (#52-es komment)

és

"Ez pedig egy értelmetlen téma. Értelmetlen szavazással....." (#67-es komment, utolsó kommented, válasz Higanylinának).

Értsd: Az állításunk igaz, de ez egy értelmetlen téma, értelmetlen szavazással. Rendben. (mondjuk ebben sem az összevissza pakolgatáseól volt szó, de ez - ebből a szempontból - irreleváns).

További ellentmondások (#65-os komment):

"Ha az a probléma, hogy keverednek a HD filmek a nem HD filmekkel a fórumon, akkor azt nem oldja meg további 30 vagy 50 alfórum létrehozása. Sőt, nagyobb lenne a káosz." - nem az volt a probléma, hiszen a Divx-ben eddig is keveredtek a HD alattiak a HD-kkel. Csak eddig volt egy lélektani határ, és nem egyetlen feltöltő pillantnyi érdeke határázta meg, mikor hová töltöttük a filmeket. És még csak 30 vagy 50 (miért nem mindjárt 150?) alfórum kellett volna, ELég lett volna 1 is. Egy, a HD-n belüli "butaHD", ami a felbontásában (fájllnévben) ugyan HD, de technikai és minőségi értelemben semmiképp. A Divx meg maradt volna a 720xakármennyi fájlok gyűjtőhelye. Csak eddig el sem jutottunk, hiszen eleve lehetetlenné lett téve bármilyen érdemi vita (de nekem személy szerint már az is elág lett volna, ha vahahogy megakadályozzátok az összevissza pakolgatást. Mert a fő probléma ez. A többi csak belemagyarázás, hogy a lényegről ne kelljen beszélni).

"Ha az a probléma, hogy a HD filmek minősége silányabb mint amit megszoktunk, ezért más paraméter alapján határozzuk meg a filmet (ne a felbontás alapján), az sem jó ötlet, fentebb leírtam miért. Gyakorlatilag ugyan ott lennénk vele, csak túlbonyolítva mindent." - ezzel sem volt probléma, én is töltöttem már fel silány minőségű filmet, amikor kereste valaki, mert csak úgy találtam meg, de nem hazudtam másnak, mint ami, hanem odaírtam, hogy mire számítson a letöltő. Szó sem volt arról, hogy ne felbontás alapján határozuk meg a filmekt. Azt csak te keverted bele, amikor felsoroltad (#23-as komment), hogyan vannak a felbontások meghatározva. Én csak visszakérdeztem, ha meg van határozva, és ez ennyire egyszerű (idézem: "Ennyi... slussz-passz "), mit keres a 720p és 1080p a Divxben.

És tudom, ezzel az egésszel csak neked teszek szívességet, és azzal is, amit most kérek tőled.
      Kérek egy cellát.
      Ha már ezen az oldalon nem kitiltással, hanem ezzel a roppant felnőtt módszerrel oldjátok meg a dolgokat.

Köszönöm, hogy itt lehettem, tényleg jól éreztem magam (nem gúny). De ebből az elintézési módszerből most lett elegem. Neked jogod van úgy dönteni, ahogy gondolod, hiszen az oldal a tied. Csak ne úgy tedd, hogy hazugságokat, féligazságokat adsz a másik szájába, és félremagyarázások sorozatával próbálod ellehetetleníteni az érdemi párbeszédet.

(és szinte látom, mekkora nevetés fogadja ezt a részt – is – „némmá, a hisztis picsa játssza a mártírt…” Ha így nektek könnyebb, tegyetek így.)

A fórumtársakat, állandó (és nem állandó) letöltőket üdvözlöm. Sokuk hiányozni fog.

Üdv.
      t.

Status
      Data_admin's Avatar
      Adminisztrátor
      Halott Témáim
      Igen, Törölhető
      Köszönöm
      315
      Jajj de jó, hogy visszajöttél.....
      Nem tudom feltűnt-e, de ez a téma pont miattad és lacyl miatt tart itt.
      Idézgethetsz..... belemagyarázhatsz faszságokat.... nincs igazad, hiszen az állításod nem tudod bizonyítani. Pont.

• Eddig 2 Felhasználó mondott köszönetet Data_admin felhasználónak ezért a témáért:

black13 (2022-06-27),cobretti (2022-06-26)

Status
      higanylina's Avatar
      Linkellenőr
      Halott Témáim
      Igen, Törölhető
      Köszönöm
      3.141
      Sziasztok!

Én úgy látom, hogy tea-suk vette a fáradtságot és érvelni próbált. Más pedig minősít.
      De ezzel mindenki maga küzdjön meg, aki leírja a betűket, szavakat, melyekből mondatokat formál.

Viszont visszatérnék az eredeti kérdésre, felvetésre, hogy ne a vakvágányon dübörögjünk.
      Lacyl és tea-suk javaslata az okosok szerint helytelen. Azaz a méret és/vagy bitráta a kódolás függvényében nem jó megoldás.

Akkor lépjünktovább logikusan.
      A. Nem lehet meghatározni egy HD film minőségét a műszaki paraméterek alapján. (Eltekintve a felbontástól.)
      B. Meg lehet határozni a HD minőséget, csak az itt lévők ezt nem tudják megmondani. (Hiszen javaslat eddig nem érkezett.)
      C. ?

Jól látom a dolgot?

Üdv
      HL.

• A következő felhasználók köszönték meg higanylina hozzászólását

tae-suk (2022-06-29)

Jogosultságok

• Nem nyithatsz Új Témát
    • Nem válaszolhatsz a Témában
    • Nem csatolhatsz állományt
    • Nem szerkesztheted a Hozzászólásaid
    •