Benedict Cumberbatch s Kirsten Dunst nem voltak hajlandk szba llni egymssal az j filmjk forgatsn, de nem azrt, mert sszevesztek volna

Benedict Cumberbatch teljesen tadta magt szerepnek a Netflixen december elsejn debtl A kutya karmai kzt cmű westernes drma j-zlandi forgatsn. Az amgy kifinomult stlusrl ismert angol sznsz nem tisztlkodott s srban fetrengett, valamint nem vlaszolt senkinek, aki Benedictnek szltotta a munklatok sorn. Karaktere - egy kemnyktsű amerikai farmer - ismrve tovbb, hogy lncdohnyos, s sajt maga tekeri meg tkletes, filter nlkli cigarettit, Cumberbatch pedig termszetesen ebben is teljesen idomult a szerephez, s nem kellkcigit hasznlt, aminek kvetkeztben lltsa szerint hromszor is nikotinmrgezst kapott.
A sznsz ltal jtszott Phil egy meglehetősen rossz modor s kegyetlen fldbirtokos, akinek testvre, George (Jesse Plemons) meghzasodik, s montanai otthonukba kltzteti jdonslt felesgt, Rose-t (Kirsten Dunst) valamint annak tizenves fit, Petert (Kodi Smit-McPhee). Phil elg gorombn bnik az j csaldtagokkal is, s Cumberbatch elmondsa szerint a method acting jegyben a forgatson nem is lltak szba egymssal Dunsttal. "Nem akartam nagyon gonosz lenni Kirstennel, de karakterben kellett maradnom" - mondta az NME-nek adott friss interjban.-https://www.nme.com/features/film-in...he-dog-3097698-"Szval nem szltam hozz. Ő sem szlt hozzm. Ellenttes plusai voltunk egymsnak, tasztottuk egymst." Phil klns kegyetlensge mgtt egybknt elfojtott vgyak hzdnak, a frfi ugyanis beleszeret Peterbe, ezt azonban termszetesen nem vllalhatja, s nem is vllalja fel az 1920-as vek vidki Amerikjban.

A tengerentlon mr vettik pr moziban A kutya karmai kztet, s akik lttk, azok Cumberbatch alaktst Oscar-eslyesnek tartjk. A film zenjt a Radiohead gitrosa s multiinstrumentalistja, Jonny Greenwood szerezte, akinek szerzemnyeit hallhatjuk a Spencerben, valamint tbb Paul Thomas Anderson-filmben is (Vrző olaj, The Master, Fantomszl s a hamarosan rkező Licorice Pizza). Cumberbatch s Greenwood ma mr j bartok, s a sznsz az NME-nek felidzte első, kicsit flnk tallkozst a zenekar tagjaival.

2015-ben a Radiohead producere, Nigel Godrich s Edgar Wright (Nyomd, Bbi, nyomd!, Utols jszaka a Sohban) megnztk sznhzban az egyik Hamlet-előadst, s utna megltogattk az ltzőben. "Mondtam Nigelnek, hogy hatalmas Radiohead-rajong vagyok, de gondolom a srcok nem lennnek vevők arra, hogy eljjjenek nzni egy kis Shakespeare-t. Aztn az egyik este Jonny s Thom Yorke eljttek, s utna beszlgettnk az ltzőben. Nagyon ideges voltam, mert nem a legjobban jtszottam aznap, szval szgyenkezve lestttem a szemem. Ők is gy tettek, Thom pedig azt motyogta: 'Ja, ht nagyon szeretjk a Sherlock-sorozatot.' Ilyen flszegek voltunk egsz este, mindannyian a cipőnket bmultuk. Nagyon furcsa volt!"
A Cumberbatch főszereplsvel kszlt A kutya karmai kzt teht jvő hten, december elsejn kerl fel a Netflix knlatba, s nemrg az Amazon Prime-on is debtlt egy filmje, a macsks-festős-kosztms-pszichedelikus The Electrical Life of Louis Wain, december 16-n pedig jra lthatjuk őt Doctor Strange-knt a Pkember: Nincs hazatban.(Czg Z)

Forrs:nme/w.ign.h

Erős ember,erős karakter,gyengcske nő nem ltező karakter

Hasonl tmk: