Tovbb gyűrűzik a viszly Tarantino s Bruce Lee csaldja kztt: A rendező "hazug disznnak" nevezte Lee zvegyt, amirt azt lltotta, a Kung Fu tlett Bruce Lee-től loptk

Tarantino nincs j vlemnnyel Bruce Lee-ről. A rendező a Volt egyszer egy... Hollywood cmű filmjben egy nagykpű s nagyzol figuraknt brzolta a hongkongi harcművszt, amivel sokaknl kiverte a biztostkot. Lee lnya rendesen be is tmadta Tarantint, akinek a filmről nemrg megjelent knyve nyomn jbl fellngoltak az indulatok a krdsben.

A filmes most egy podcast vendge volt, ahol egy msik hres mtoszt is igyekezett megdnteni. Az a hr jrja ugyanis, hogy az 1970-es vekben futott (aztn ksőbb jra letre keltett) Kung Fu cmű szria tlett Lee-től loptk. Ez pedig elsősorban Lee zvegynek, Linda Lee-nek az 1978-ban megjelent letrajzi knyvnek, illetve az 1993-ban ez alapjn kszlt A Srkny - Bruce Lee lete cmű filmnek ksznhető. Az ezekben tlalt informcik szerint Lee-nek volt egy "The Warrior" cmű sorozattlete, melyből aztn megszletett a Kung Fu, persze nem Lee-vel, hanem David Carradine-nal a főszerepben.
Tarantino erre gy reaglt: "Nem, ez nem igaz. Ez teljes mrtkben hazugsg. Linda Lee ssze-vissza hazudozott erről a knyvben, aminek a cme 'Bruce Lee: The Man Only I Knew' [szerk: Bruce Lee: Az ember, akit csak n ismertem] volt. Az ember, akit csak ő ismert... Persze! Szerintem a szeretője, Betty Ting Pei, akinek az gyban halt meg, is ismerte azrt egy kicsit... (...)

Megrta ezt az letrajzi knyvet, ami egybknt az első letrajzi knyv volt, amit valaha is olvastam. Ebben azt lltja, hogy Bruce megrta az tlett erről a The Warrior cmű tvsorozatrl, amit elolvastak a Warner Bros-nl, aztn meg lenyltk. Megrtk a Kung Fut, aztn elolvastk Bruce Lee verzijt is, de gy dntttek, hogy nem őt szerződtetik le, mert rasszistk, s bumm, gy kerlt a kpbe David Carradine. A Kung Fut Ed Spielman alkotta meg. Szval a helyzet egyrtelmű: Spielman vagy lenylta a The Warrior tlett, vagy nem. (...) Nos, nem. Soha nem is tallkozott ezzel a 'The Warriorrel'.

David Carradine a Kung Fu cmű sorozatban

Beszlgettem a Bruce Lee: A Life cmű knyv szerzőjvel, Matthew Polley-val is, s ő azt mondta, hogy amikor felhvta Edet, akkor a frfi gy reaglt, hogy 'r isten!', mivel erre a telefonhvsra vrt mr 40 ve. Ugyanis llandan ezekkel a plgium vdakkal kellett kzdenie. Minden szksges informci, az sszes dokumentum megvolt neki, hogyan rta a forgatknyvet, hogyan jtt neki Kwai Chang Caine [szerk.: a főszereplő karakter] tlete. Ő rta a forgatknyvet."

Tarantino gy zrta a gondolatmenett: "Nzd, n nem csrolom Bruce Lee-t. n azt lltom, hogy a felesge hazug. Az zvegye egy hazug diszn. Mindenről hazudott, amit itt elmondtam."

Most Lee csaldjnl teht a labda, s őket ismerve ezt biztosan nem fogjk annyiban hagyni...

Forrs:wignh

Hasonl tmk: