Pr vvel a halla előtt Stan Lee felfedte, hogy Tony Stark szemlyben olyan karaktert alkotott, "akit senki se szeretne"

Azt azrt tlzs lenne lltani, hogy az 1960-as vekben megalkotott Tony Stark/Vasember az MCU-s filmek előtt a Marvel Comics legnpszerűbb karakterei kz tartozott volna, azonban az tny, hogy akik ismertk, szerettk a multimillirdos fegyvergyrosbl vilgmegmentőv avanzslt figurt. Mrpedig a httrtrtnete s a tulajdonsgainak tbbsge alapjn erre semmi okuk nem lett volna.

Vasember a Tales of Suspense 39-es szmban mutatkozott be a nagykznsg előtt, az eredettrtnete pedig szinte ugyanaz volt, mint a 2008-as filmben ltott. Robert Downey Jr. srmja s sznszi jtka nlkl azonban a Vasembert megalkot Stan Lee-nek mg nehezebb dolga volt abban, hogy kedvelhetőv tegye ezt az nző figurt, aki a hideghbors korszakban veszlyes fegyverek gyrtsbl gazdagodott meg.
A nhai Lee egy 2013-as interjjban beszlt arrl, hogy mi volt az eredeti clja, amikor egy nző, egoista ficknak alkotta meg Tony Starkot. Mint az a cameokirly szavaibl kiderlt, lnyegben egy sajt maga irnyba intzett kihvsnak ksznhető, hogy megszletett Vasember:

"Egy kihvst lltottam magam el. A hideghbor javban tartott. Az olvasink tbbsge fiatal volt, s ha ők gyűlltek valamit, ht az a hbor, a hadsereg volt. Szval előlltam egy hőssel, aki 100%-ban ezt testestette meg. Egy fegyvergyrossal, aki a hadsereget ltta el fegyverekkel, mellette persze dsgazdag volt, igazi nagyiparos. Arra gondoltam, hogy egy olyan hőst kellene alkotni, akit papron senki, egyik olvasnk sem szeretne, aztn fogni ezt a karaktert, lenyomni a torkukon gy, hogy megkedveljk. s vgl nagyon npszerű lett."

Ezrt a kedves mosolyrt szerettk meg a legtbben a karaktert

Persze a karakter igazi renesznsza a 2008-as filmnek, no meg az azt kvető folytatsainak (szl- s csapatkalandoknak egyarnt) ksznhetően jtt el, de valban: Stan Lee elg merszet vllalt, amikor ltrehozta Vasembert egy olyan korszakban, amelyikben nem is gyűllhettk volna jobban a hbort s annak kiszolglit az emberek...

Forrs:wignh

Hasonl tmk: