Results 1 to 1 of 1
    Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Halott Témáim
    Nem, Újraélesztem
    Köszönöm
    26.863
    3.709 Kapott Köszi 2.626 Témáért

Robert Downey Jr. és a Marvel

A Marvel Moziverzum "teremtéstörténetének" kulcsmondata az "Én vagyok Vasember!", ami először a 2008-as A Vasemberben hangzott el, ami tulajdonképpen megnyitotta az első fázist, és elindította a siker útján a Disney / Marvel párost. Ez a film egyúttal a Tony Starkot játszó Robert Downey Jr. új esélyét is jelentette, hogy visszatérjen mélypontjáról a csúcsra. Így is lett, és Downey Jr. visszaemlékezett, majd kifejtette, hogy szerinte mi volt a titka az ő és a Marvel közös sikerének.

A színész a showman, Stephen Colbert vendége volt az A Late Show with Stephen Colbertben, és ebben került szóba, hogy a színész hogyan értékeli a Tony Stark, illetve Robert Downey Jr. körül kialakult mintegy kultuszt. Aki azt gondolta, hogy ez egy erősen önreflexív szerep, és a tipikus amerikai megváltástörténet volt a lényege, az a legjobb helyen kapzsigált! De ez csak az egyik oka annak, hogy Downey Jr. az MCU sztárarcaként elindította a siker útján a Marvelt.

"Úgy gondolom, annak ellenére, hogy jelenleg milyen visszajelzések érkeznek [mindenfelől], egy nagyon megbocsátó filmiparban dolgozunk. Tudod, ez olyan, mint egy libikóka. Tényleg szerencsés vagyok, hogy még az internet berobbanása előtti időkben voltak a nagy zűrjeim, de szerintem egy kicsit moralizáltam, és mindig is helyesen akartam cselekedni, ami persze nem sokat számít. Ám ezután csak lenyeltem azt a békát, tudod… Feltörni, majd a mélybe zuhanni, majd megint visszajönni – ez valamilyen szinten a [film]hős utazásá[ra rímel]. Mellesleg nagyon is tudtam azonosulni Tony Starkkal akkoriban, amikor őt játszottam. Ennek a fickónak tényleg kellett egy adag 'ouch'" – ecsetelte Robert Downey Jr.
    Szóval a Marvel Moziverzumot és a színészt is az juttatta (újra) a sikerhez, hogy Robert Downey Jr. megkapta a lehetőséget a bizonyításra, azaz a Disney / Marvel szerencsére nyitottnak bizonyult. Erről tanúskodik James Gunn későbbi esete is: Gunn a vicces(nek szánt) posztjai miatt került lapátra, majd a DC-hez, és végül a Disney mégis visszafogadta, így megrendezheti A galaxis őrzői vol. 3-at.
    A Vasember tehát nagyon jól jött a színésznek és a Marvelnek is, azonban a jelmez már más kérdés volt: azt Robert Downey Jr. annyira nem élvezte.

Forrás:wignh

Hasonló témák:

Constellation

2. A következő felhasználók köszönték meg hasznosimre hozzászólását

tae-suk (Tegnap)

Jogosultságok

• Nem nyithatsz Új Témát
  • Nem válaszolhatsz a Témában
  • Nem csatolhatsz állományt
  • Nem szerkesztheted a Hozzászólásaid
  •