Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15
    Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    27.450
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    20.119
    1.354 Kapott Kszi 875 Tmrt

Őszinte sportőrlet a posztszovjet viszonyok kztt

A 37. Magyar Sajtfot Plyzaton a legjobb sportsorozatot Zoltai Andrs ksztette. Az esly Posztszovjet sportrksg rmnyorszgban cmű sorozattal egy kis időutazst is tett, a lerongyoldott ltestmnyek s az divat edzsmdszerek a mltba reptenek vissza minket.

Zoltai Andrs szabadsz fotogrfus, a Magyar jsgrk Orszgos Szvetsgnl vgzett fotriporterknt, a dokumentarista fotzs rdekli. 2018-ban elnyerte a Nemzeti Kulturlis Alap sztndjt is. rmnyorszgba csaldi indttatsbl is utazott ki, ősei kztt erdlyi rmnyek is voltak. Pr ven t mindig visszatrt s ismerkedett az orszggal s az emberekkel amg a tma megtallta.

Hasonl tmk:
    zenet idzse zenet idzse Jelentve

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    27.450
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    20.119

Br van egy-kt jobb csarnok, mint a ktszeres olimpiai bajnok tornsz Albert Azarjan terme, de nem ez az ltalnos. A fűtetlen, bevilgtatlan, oml vakolat s padl nlkl termek megszokottak, vtizedek ta rohadnak a sportltestmnyek, amelyek mg a szovjet időkből maradtak meg. A fots azzal is tallkozott, hogy tornszgyerekek sajt maguk varrtk a szőnyegeket edzsen. Voltam egy vvedzsen, ahol folyamatosan cserlgettk a felszerelst. A gyerekeken lgott a felnőttekre sznt vvruha.

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    27.450
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    20.119

A jobb helyeken elg nagy figyelmet kapnak a gyerekek, 5-6 fős csoportokra jut egy-egy edző. Az is gyakori, hogy aktv vilgbajnokok tartanak edzseket. Dlelőtt maguk edzenek a vlogatottal, aztn ott maradnak tantani dlutnra. Persze ezrt kln pnzt is kapnak, de gy is elg nagy motivcit adnak jelenltkkel.

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    27.450
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    20.119

Az ifjsgi versenyek jelentik az első kiugrsi lehetősget a fiatal birkzk szmra. Egy itt elrt kimagasl eredmnyre felfigyelhetnek a vlogatottnl is, s kiemelhetik őket.

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    27.450
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    20.119

A nevelsi mdszerek elg kemnyek, a fizikai fenyts s bntets is megszokott. Ha valaki pldul mrlegelsen nem hozza a slyt, annak elkapjk a grabanct, nem azok simogats edzők. A Mauglinak nevezett tornsz mg csak 11 ves, de sajt edzője van mr, 4-5 rn t is gytrik, s egy apr hibrt is mr vltenek vele. Ugyanakkor szinte apa-fi kapcsolat van a gyerekek s az edzők kztt. Szinte mindennap tallkoznak, egyms sikerrt kzdenek. Mindkettejk szmra megbecslst s dicsősget jelent egy-egy siker mondta Zoltai.

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    27.450
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    20.119

A fots gy rzi, mg csak flmunkt vgzett a sorozatval, ő egy llapotot rgztett, de ennl tbbet szeretne. Ezek a sportemberek teljesen megnyltak előttem, mr ismerősknt dvzltek a versenyeken, reztk, hogy akkor akarok valamit ezzel. Vissza akarok adni nekik valamit, szeretnm, ha a fotsorozatomra felfigyelnnek olyanok is, akik esetleg segthetnek nekik. A rmny npirts miatt tbb diaszpra is kialakult, taln egy amerikai-rmny milliomos is ldozna a sportra. (Fot: Zoltai Andrs)

Jogosultsgok

• Nem nyithatsz j Tmt
  • Nem vlaszolhatsz a Tmban
  • Nem csatolhatsz llomnyt
  • Nem szerkesztheted a Hozzszlsaid
  •