Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 20 of 20
    Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    31.255
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    21.260
    4.044 Kapott Kszi 3.132 Tmrt

A magunk urai vagyunk, csak sszevernek a rendőrk

Venezuelban janurban j szintre lpett az vek ta tart vlsg: az ellenzk ltal illegitimnek tartott Nicols Maduro elnkkel szemben a parlamenti elnk Juan Guaido is ideiglenes elnknek kiltotta ki magt a tntetseken. Ez a vilgot is megosztotta: mg az Egyeslt llamok, s a hozz csatlakoz orszgok Guaidt ismertk el, addig Oroszorszg vezetsvel egy msik csoport Maduro mellett llt ki.

A venezuelai slyos alkotmnyos, politikai, trsadalmi s gazdasgi vlsg vek alatt jutott el a mostani, jabb robbanspontig. 2018-ban az inflci 1,7 milli szzalk volt, kivezettk az zemanyagok tmogatst, egymst rtk a megszortsok, mikzben Maduro ellen rendszeresek voltak a tntetsek. Tbb millian menekltek el az orszgbl.

Kzben viszont mindezek rnykban mg tbben prbltak valahogy az orszgban talpon maradni. Miguel Gutirrez fots hnapokon t fnykpezett utcagyerekeket a fővrosban, Caracasban 2018 vgn. A csaldjuktl elszakadt, vagy elszktt gyerekeken keresztl mutatja meg az egyik arct a Venezuelban kialakult helyzetnek, hiszen az elmlt vekben meredeken nőtt az utcn lő gyerekek szma.

Hasonl tmk:
    zenet idzse zenet idzse Jelentve

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    31.255
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    21.260

Gyerekek vacsorhoz kszlnek a Casa Hogar Domingo Savio rvahz ebdlőjben. Az otthonban az telt is befogadott fiatalok ksztik a tbbieknek. Az utcagyerekeknek tbb civil szervezet is prbl segteni, hogy legalbb ilyen otthonokba kerljenek.

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    31.255
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    21.260

A 16 ves Jesus egy pksgből kidobott szemeteszskokban tallt telmaradkot eszik. Azt mondta, hogy 12 ves kora ta l hajlktalanknt Caracasban, azutn jtt el a Valencia-t partjn fekvő Maracay-bl, hogy az apjt lelőttk. Ott anyjval s hrom testvrvel lt, de nem volt elg tel. A fiatalok sokszor nem pnzt, hanem telt kregetnek, olyan is volt kztk, aki egy mark gymlcst tartva mutatta a jrkelőktől kapott reggelijt.

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    31.255
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    21.260

A 19 ves Katiuska 15 ves kora ta l az utcn. Ott szletett a novemberben hathnapos kislnya, Neucari is. A csaldja egy msik vrosban l, ő az lland otthoni veszekeds elől meneklt Caracasba. Egy fontos dolgot tanulsz meg az utcn: senki sem bartja senkinek" mondta.

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    31.255
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    21.260

A hajlktalan anya gyermekt szoptatja egy caracasi bevsrlkzpont mlygarzsban, ahova a plza biztonsgi őrei elől bjt el. A fiatal n a gyerek szletse ta hajlktalanszlln tlti az jszakkat.

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    31.255
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    21.260

Fiatalok egy elhagyott pletben hzzk meg magukat Caracasban. Sokszor elhagyott pletekben, jtsztereken hzzk meg magukat jszakra. A kregets mellett egy bevett pnzkereseti mdszerk, hogy a mr rtktelen korbbi bolivrbl hajtogatnak mindenfle dolgokat, vagy sszegyűjttt műanyagdarabokbl ksztenek karktőket, s ezeket ruljk.

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    31.255
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    21.260

A 17 ves Joniel fekszik az utcn, miutn kittte magt egy felturbzott fves cigitől (cripy). A fiatalok kzl sokan hasznlnak kbtszert. Egyikk azt mondta, hogy mivel telt is kapnak a kregetskor, a pnzkből marijuanra is jut. Msok viszont az utcn nehezen elrhető gygyszerek helyett nylnak ehhez, vagy egy boldo nevű nvnyt rgnak el, ami a fjdalomcsillapthoz hasonl hatssal br.

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    31.255
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    21.260

A 13 ves Eraldo hromves korban kerlt Caracasba. Csak egy osztlyt vgzett el az iskolban, ahonnan elkldtk, miutn megttt egy tanrt, aki lltsa szerint elvette az telt. Azt mondta, hogy a legjobb trtnsnek 2018-bl a tntetseket tartotta. Akkor sszetrt dolgokat, az embereket adtak nekik maszkokat, telt, pnzt, ruhkat, cipőket. Aztn a rendőrk csaptak le rjuk, de nem sikerlt elfogniuk őket. Ő is futballista akar lenni, az iskolban jl ment neki, de az utcn elloptk a labdjt, amg aludt.

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    31.255
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    21.260

Utcagyerekek lnek egy caracasi bevsrlkzpont előtt. Eraldo azt mondta, jnak tartja azt is, hogy a hajlktalan bartaival egytt lehet az utcn, a legrosszabb pedig, hogy meneklni kell a rendőrk, s a plzk biztonsgi őrei elől. Azt lltjk, hogy tbbszr is megvertk mr őket, ha sikerlt valakit elkapniuk.

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    31.255
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    21.260

Az ton lő Rafael segtsgre sietnek emberek miutn a tizenngy ves utcagyereket elttte egy aut Caracasban. A fiatalok gyakran az autk kztt is kregetnek, tgetve a motorhztetőket.

Status
    hasznosimre's Avatar
    Szerkesztő
    Hozzszlsok
    31.255
    Halott Tmim
    Nem, jralesztem
    Ksznm
    21.260

Bartait keresi egy utcagyerek egy caracasi bevsrlkzpont mlygarzsban. Az egyik fi előnyknt emltette, hogy nincsenek felnőttek, nincsenek főnkeik, azt csinlhatnak, amit akarnak. Ha felnvk, tűzolt akarok lenni, hogy embereket menthessek, mert engem eddig mg senki sem mentett meg" mondta a 12 ves Daninyer. (Fot: Miguel Gutirrez / MTI / EPA)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Jogosultsgok

• Nem nyithatsz j Tmt
  • Nem vlaszolhatsz a Tmban
  • Nem csatolhatsz llomnyt
  • Nem szerkesztheted a Hozzszlsaid
  •