Magyarorszg kilenc remmel zrta az idei Eurpa-bajnoksgot, ennek harmada az utols napra jutott.

A glasgow-i sz Eurpa-bajnoksg zrnapjn ngy dntőben voltunk rdekelt, de nem lett mind a ngyben magyar rem, ahogy előzetesen remltk.

A 100 pillang dntőjbe Cseh Lszl kerlt a legjobb idővel, ezrt a ngyes plya jrt neki. A 32 ves klasszisnak ez volt az első finlja Skciban. A ktszzon győztes Milk Kristf a negyedik helyen vrta a finlt.

Cseh Lszl
Fot: Patrick B. Kraemer / MTI / EPA

tvennl a kt szln sz: az olasz Codia s a francia Metella meglepte a mezőnyt, ők vezettek. A forduls utn is nagy tempt diktltak ők, akik hullmvdett plyn voltak. Codia 50,64-gyel meg is nyerte az aranyat, Metella 51,24-gyel rt be msodiknak. Az angol Guy lett a harmadik.

Milk megprblt feljnni, vgl a negyedik helyen csszott be. Cseh azonban a nyolcadik helyen vgzett, nem tallta a ritmust. Ez a pozci azt jelentette, hogy 2003 utn ez az első olyan vilgverseny, amelyikről nem tr remmel haza.

Milk Kristf
Fot: Patrick B. Kraemer / MTI / EPA

Nem is tudom, mi trtnt, mirt lett ilyen rossz. rzsre jl ment, ki kell rtkelni, most mg nem tudom

magyarzta Milk Kristf az M4-nek

Semmi extra nem kavarog bennem, a msodik tvenben nem volt meg a dinamika.

Az olasz meglepett, plne az ideje. Sok mindent ki kell javtani, ad hoc jelleggel nem műkdik az szsom. Megerőst a folytatsban ez a helyezs, sokat tanultam ebben az vben. Jvőre jobb lesz" - ezek mr Cseh Lszl szavai voltak.

Cseh eddigi kt szsakor jobb eredmnyt rt el, mint a dntőben.

Burin Kata j egyni csccsal (2:07,43) harmadik lett ktszz hton. A győztes olasz Panziertl tbb mint egy msodperccel maradt el.

Verraszt Dvid a 400 vegyes dntőjben a ngyes plyt kapta, de mr dlelőtt elismerte, hogy az angol Litchfielddel nagy meccset fog vvni, mert ő jobb erőben van.

Verraszt Dvid
Fot: Czegldi Zsolt / MTI

A pillang utn a magyar msodik volt, a hton is megmaradt kztk a krlbell fl msodpercnyi klnbsg. A mellszs msodik felben teljesen felszott Litchfieldre a magyar, de 5 szzaddal az angol volt előnyben mg mindig.

Az utols tvenen azonban Verraszt belehzott, s lenyomta ellenfelt.

Sorrendben harmadik aranyt nyerte ezen a tvon.

4:10,65-tel rt clba, Litchfield kereken 4:11-gyel csapott be, igazn komoly eslye nem volt az aranyra.

A kt ht mlva 30 ves Verraszt kiugrott a medencből, integetett a kznsgnek, ilyen nagy rzelmekkel s mozdulatokkal taln mg egyik győzelmnek sem rlt a mltban. A magyar edzőkhz ment a leltra.

Sok csnya dolgot mondtak rlam az utbbi időben, de mg mindig kemny vagyok. Bebizonytottam magamnak is, hogy tudok kzdeni. Nem ez a vilgcscs, de nemcsak az edzsen tudok kemny lenni.

Azzal nyertem, hogy mellen nem akartam megelőzni. Tartanak tőlem, ezt ki tudtam hasznlni. Az ellenfelem rosszul jtszotta meg a taktikt, nem ezt csinltam volna magammal szemben. Tzből egyszer hzok jt, ez most trtnt" -

mondta az M4-nek.

A mr ezst- s bronzrmet szerző 16 ves Ksely Ajntl 400 gyorson edzője rmszst vrt. Fltvnl azt lehetett ltni rajta, hogy j erőben van, s vezetett rivlisaival szemben.

Ksely Ajna
Fot: Darko Bandic / MTI

Az utols szzra Ksely s Quadarella fej-fej mellett fordultak. Akkor a magyar mg egy tizeddel vezetett. 25 mterrel a vge előtt gy ltszott, hogy meglehet az első felnőtt aranya, de

az olasz visszaverte a tmadst, s jobb benylssal, vgl 2 szzaddal megnyerte az aranyat.

Ksely Ajna egyni cscsot dnttt, s hrom remmel ő a magyra kldttsg legeredmnyesebb tagja.

"Nem vagyok csaldott, ez volt a legjobb szsom, mert itt kellett a legnagyobbat harcolni. Mindent megtettem, nem volt tbb bennem. Ha előre azt mondjk, hrom remmel megyek haza, rhgtem volna. Persze, persze. Erre most megvan a hrom rem, gyhogy nagyon boldog vagyok. Az utols tvenen beraktam a fejem a vzbe, s csak mentem."

A 4x100-as frfi vlt az tdik helyen vgzett, a női a nyolcadik helyen zrt. Hossz Katinka volt a ngyes kezdő embere, de hton csak nyolcadik volt, s nem is tudtunk feljebb zrkzni.

Kilenc remmel fejezte be Magyarorszg az idei Eurpa-bajnoksgot, Ss Csaba kapitny tzben remnykedett.

Eredmnyek, frfiak:

50 m gyors, Eurpa-bajnok:
Benjamin Proud (Nagy-Britannia) 21.34 msodperc
2. Krisztian Kolomejev (Grgorszg) 21.44
3. Andrea Vergani (Olaszorszg) 21.68
100 m pillang, Eurpa-bajnok:
Piero Codia (Olaszorszg) 50.64
2. Mehdy Metella (Franciaorszg) 51.24
3. James Guy (Nagy-Britannia) 51.42
4. MILK KRISTF 51.51
...8. CSEH LSZL 51.84
400 m vegyes, Eurpa-bajnok:
VERRASZT DVID 4:10.65 perc
2. Max Litchfield (Nagy-Britannia) 4:11.00
3. Joan Lluis Pons Ramon (Spanyolorszg) 4:14.26
4x100 m vegyesvlt, Eurpa-bajnok:
Nagy-Britannia (Nicholas Pyle, Adam Peaty, James Guy, Duncan Scott) 3:30.44 perc
2. Oroszorszg 3:32.03
3. Nmetorszg 3:33.52
...5. MAGYARORSZG (Bohus Richrd, Horvth Dvid, Milk Kristf, Nmeth Nndor) 3:34.24
nők:
50 m, pillang, Eurpa-bajnok:
Sarah Sjstrm (Svdorszg) 25.16 msodperc
2. Emilie Beckmann (Dnia) 25.72
3. Kimberly Buys (Belgium) 25.74
50 m mell, Eurpa-bajnok:
Julija Jefimova (Oroszorszg) 29.81 msodperc
2. Imogen Clark (Nagy-Britannia) 30.34
3. Arianna Castiglioni (Olaszorszg) 30.41
200 m ht, Eurpa-bajnok:
Margherita Panziera (Olaszorszg) 2:06.18 perc
2. Darija Usztyinova (Oroszorszg) 2:07.12
3. BURIN KATALIN 2:07.43
400 m gyors, Eurpa-bajnok:
Simona Quadarella (Olaszorszg) 4:03.35 perc
2. KSELY AJNA 4:03.57
3. Holly Hibbott (Nagy-Britannia) 4:05.01
4x100 m vegyesvlt, Eurpa-bajnok:
Oroszorszg (Anasztaszija Feszikova, Julija Jefimova, Szvetlana Csimrova, Marija Kamenyeva) 3:54.22 perc
2. Dnia 3:56.69
3. Nagy-Britannia 3:56.91
...8. MAGYARORSZG (Hossz Katinka, Sztankovics Anna, Szilgyi Lilina, Verraszt Evelyn) 4:04.58

Forrs:mti

Hasonl tmk: